10 pomysłów na rozpoczęcie działalności online

W porównaniu do handlu offline, rozpoczęcie działalności online jest łatwe i niedrogie. Nie będziesz musiał wynajmować biura, płacić pracownikom i dostosowywać się do czyjegoś grafiku pracy, a perspektywy rozwoju są nie mniej kuszące i obiecujące.

Jeśli zastanawiasz się, w jaką niszę najlepiej wejść dla początkujących i chcesz zwiększyć swoje dochody poprzez sprzedaż online, oto artykuł, który pomoże Ci to rozgryźć.

Viatas - Pomysły na działalność online

Prowadź sklep z towarami ze swoimi odbitkami

Model biznesowy druku na żądanie opiera się na Twoich własnych nadrukach na różnych produktach: naczyniach, ubraniach i tak dalej. Najprościej jest otworzyć sklep internetowy z koszulkami z oryginalnymi nadrukami.

Rozważ tę opcję, jeśli:

jesteś muzykiem, artystą lub po prostu osobą z dużą publicznością i chcesz sprzedać swój towar;
lubisz tworzyć nowe projekty lub chcesz spędzać czas na szukaniu pięknych odbitek od innych artystów.

Sprzedawaj szkolenia

Popularność nauki online już wzrosła, a z powodu pandemii liczba osób uczących się online wzrosła jeszcze bardziej. Dlatego teraz ludzie bardziej ufają kursom online i korepetytorom i są gotowi do nauki zdalnej.

Jeśli nie jesteś nauczycielem, ale rozumiesz pewną niszę na poziomie eksperckim, możesz zaoferować swoje usługi tym, którzy chcieliby nauczyć się nowej umiejętności – poprowadź lekcje na Zoomie lub utwórz kurs i sprzedaj go na swojej stronie.

Viatas - Szkolenia online

Wypróbuj siebie jako copywriter

Po prostu wydaje się, że każdy powinien udostępnić film. Teksty nigdzie nie zniknęły, a firmy nieustannie poszukują specjalistów, którzy będą pisać biuletyny, pisać opisy produktów na stronie i wymyślać posty na portalach społecznościowych.

Copywriting to jedna z umiejętności, którą przy odpowiednim podejściu można stosunkowo szybko opanować. Ponadto wiele kursów jest całkowicie bezpłatnych.

Nie zapomnij stworzyć witryny z portfolio, aby zaprezentować swoją wiedzę i przyjmować zamówienia online. Koniecznie dołącz przykłady swojej pracy i referencje od zadowolonych klientów.

Sprzedawaj domowe jedzenie i napoje

Ręcznie robione i uduchowione produkty domowe są zawsze poszukiwane, a ich asortyment jest ograniczony jedynie zainteresowaniem i wyobraźnią.

Możesz sprzedawać zdrowe przekąski, trzypoziomowe torty weselne, cotygodniowe posiłki, domowe napoje bezalkoholowe na przyjęcia, babcine przepisy na sosy i marynaty czy przyjazne dla alergików smakołyki. Zacznij od poznania zasad sprzedaży żywności w Internecie .

Otwórz selektywny sklep vintage

Jeśli zawsze interesowałeś się modą, ale nie byłeś pewien, czy chcesz stworzyć własną markę, ta opcja jest świetną alternatywą dla zwykłych pomysłów na biznes modowy .

Popularność zrównoważonej mody dobrze wpisuje się w ideę sklepu internetowego z selektywną odzieżą vintage. I nie wymaga to ogromnych inwestycji, ponieważ towary można kupić w sklepach z używanymi rzeczami i pchlich targach.

Zrób artykuły domowe

Sprzedaż ręcznie robionych towarów to jeden z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie małej firmy. Możesz tworzyć rzeczy samodzielnie z niedrogich materiałów w samouczkach wideo na YouTube.

Zastanów się na przykład nad wytwarzaniem i sprzedażą świec, wizytówek, zabawek dla zwierząt, mydeł, produktów do robienia zakupów lub innych przedmiotów do majsterkowania, które są łatwe do wykonania i zacznij sprzedawać . Jest jeszcze inna opcja – zrobić towary do domu z innych gotowych przedmiotów. Na przykład kosze upominkowe lub poszewki na poduszki z własnym nadrukiem.

Sprzedawaj proste towary cyfrowe

Towary cyfrowe są wygodne dla biznesu: nie muszą być przechowywane w magazynie, pakowane, wysyłane pocztą.

Samo określenie „dobra cyfrowe” może być mylące, ale z pewnością nie będziesz musiał budować własnego oprogramowania, aby je sprzedawać. Istnieje wiele artykułów elektronicznych, które każdy może wykonać: książki kucharskie, listy kontrolne, przewodniki, zeszyty ćwiczeń e-learningowych, a nawet projekty haftów, by wymienić tylko 25 innych .

Dzięki Ecwid możesz sprzedawać towary cyfrowe w plikach o rozmiarze do 25 GB. Oprócz tej korzyści otrzymujesz:

nieograniczona liczba plików dla każdego produktu – wgraj tyle plików, ile potrzebujesz, a nie zabraknie Ci wolnego miejsca;
bezpieczne pobieranie dla Twoich klientów — wszystkie pliki są bezpiecznie przechowywane w Ecwid i automatycznie dostarczane klientom za pośrednictwem unikalnych linków;
ochrona przed piractwem cyfrowym – możesz ustawić czas życia łącza, dzięki czemu dostęp do niego zostanie automatycznie zakończony po określonym czasie.

Sprzedawaj lokalne marki

Wspieranie lokalnych firm w ciągu ostatniego roku przekształciło się z trendu w sposób na życie. Ludzie zmieniają nawet swoje nawyki zakupowe, jeśli może to pomóc małym firmom w ich okolicy.

Możesz zaspokoić to zapotrzebowanie, sprzedając lokalne marki. Na przykład otwórz sklep z pamiątkami z koszami upominków, ręcznie robionymi perfumami, dzianinowymi kocami i innymi towarami od lokalnych rzemieślników.

Zorganizuj dostawę produktów rolnych

Ta opcja jest świetna, jeśli masz samochód, a w pobliżu znajdują się gospodarstwa ekologiczne. Możesz z nimi współpracować, aby sprzedawać produkty rolne lokalnym kupującym i wspierać lokalne firmy.

Dropshipping

To bezpośrednia dostawa towarów z magazynu dostawcy do kupującego, w której nie musisz zawracać sobie głowy ich magazynowaniem. Oto jak to działa:

Klienci składają zamówienia w Twoim sklepie internetowym.
Twój sklep wysyła informacje o zamówieniu dropshipping do dostawcy.
Dostawca przygotowuje i wysyła zamówienia do Twoich klientów.
Aby uruchomić udany projekt dropshipping, ważne jest:

określić poszukiwany produkt – przydadzą się nasze instrukcje, jak ocenić zapotrzebowanie na produkt ;
znajdź niezawodnego dostawcę – Ecwid może łatwo połączyć się z wieloma dostawcami dropshippingu na całym świecie. Na przykład możesz wypróbować Spocket , Syncee i Wholesale2b .
Przeczytaj więcej: Wszystko o dropshippingu: jak to działa, plusy i minusy, gdzie znaleźć dostawcę

Menu